Yaşamı Arayın Ve Bulun

İki çocuklu bir aile , hafta sonunu piknik yaparak geçirmeye karar verirler. En güzel ağacın altına vardıklarında anne yemeği hazırlarken , çocuklar babalarıyla birlikte yürüyüşe çıkar . Uzun Süre yürürler.

Küçük oğlan çok yorulur ve babasına yalvarır.”Ne olur beni kucağına al”. Baba “Ben de yorgunum oğlum” demez. Tek kelime etmeden yolun kenarında gördüğü kuru dalı alır ve oğluna verir.Al oğlum , sana güzel bir at.Buna bir git ! . Çocuk sevinçle daldan atına biner ve koşarak , zıplayarak , dehleyerek annesinin yanına doğru uçar adeta , babasını ve ablasını çok gerilerde bırakarak.Baba gülerek kızına döner ve derki …!!!

İşte yaşam budur kızım.Bazen zihnene yada bedenen kendini çok yorgun hissedeceksin. İşte o zaman kendine değenekten bir at bul ve neşeyle yoluna devam et. Bu at bir arkadaş , bir çiçek , bir şiir yada bir çocuğun sevinci olabilir.

  • KİTAB-I AŞK’TAN

Ebu Hureyre der ki;

Kalp bir kral ise,organlar emrine amade askerler gibidir.Kral iyi davranış içinde olursa,askerlerde ona uyar.O fenalık yaparsa,emrindeki askerlerde fena davranır.Göz der : O halde ey kalp,kendini de beni de helaka sürükleyen sensin.Seni perişan eden şey,Allah’ın sevgisinden,zikrinden ve emrettiklerinden uzak kalmandır.Sen başkasının sevgisini O’nun sevgisine tercih ediyorsun ve aşkın yükünü bana yüklüyorsun.Şimdi ağlayan benim,yanan sen.Ne sen beni kurtarabilirsin,ne de ben seni söndürebilirim.Ben su serptikçe senin alevin artacak,sendeki ateş arttıkça ben daha çok yaş akıtacağım.Yoksa “Hayırlı olanı şu değersiz şeyle mi değiştirmek istiyorsunuz ?” Bakara Süresi’61 (İskender Pala)

Okuduğunuz Makaleyi Paylaşmak İster Misiniz?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.