Kuran Yurdu

Siyah Duvar

  Aynı kalp rahatsızlığıyla aynı kaderi paylaşan iki yaşlı adam aynı odayı da paylaşıyorlardı.Tek fark biri cam kenarında,diğeri ise duvar dibinde yatıyordu.Cam kenarında ki yaşlı adam,her gün camdan bakarak arkadaşına dışarısını anlatırdı.

  • Bugün deniz sakin,yine de hafif rüzgar var sanırım,çünkü uzaktaki teknenin yelkenleri rüzgarla doluyor.Park bu sabah sakin,iki salıncak dolu,iki salıncak boş,.Erguvan ağaçları ne kadar güzel açmış,her yer mor bir renk almış,erik ağaçları da beyaz çiçekleriyle onlara eşlik ediyor.Denizin üzerinde ki martılar bugünkü yemeklerini arıyorlar,ne güzel de dalıyorlar suya.

  Günler böyle geçip gidiyordu ki cam kenarında ki yaşlı adam kalp krizi geçirene kadar.İşte o anda duvar kenarında ki adam düğmeye bassa kurtaracaktı arkadaşını,ama şeytana uydu.Bunca zamandır sadece dinleyebiliyordu,artık görebilirdi de.İşte bunun için düğmeye basmadı ve hemşireyi çağırmadı.Aynı kaderi paylaştığı kişiyi ölüme gönderdi,ama o bunun haklı bir savunma olduğunu düşünüyordu.

  Ertesi gün hastabakıcılar ölen yaşlı adamın yerine kendisini koymaya gelmişlerdi.Hemen yatağının yerini değiştirdiler,işte o günlerde bakmak istediği manzarayı nihayet görecekti.Başını kaldırdı ve pencereden baktı.”Simsiyah bir duvar”

  • Not=Anlatılmak isteneni herhalde herkes herhalde az veya çok anlamıştır.Anlamadıysanız eğer az düşünün. Hikayedeki kastedilen manayı anlarsınız.
  Okuduğunuz Makaleyi Paylaşmak İster Misiniz?
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.