Mastürbasyonun Zararları Nelerdir?

Mastürbasyonun ZararlarıBunun hem fiziki olarak hemde manevi olarak zararları vardır.Ancak ikisini beraber zikredeceğimden dolayı ayırmaya gerek hissetmedim.Ancak şunu belirtmek istiyorum ki bu işi sırf zevkin ve kendini tatmin için gerçekleştiriyorsan fiziki olarak etkileri görülecek olsa da asıl felaket manevi boyutta yaşanmaktadır

1-) Bunu bir alışkanlık haline getiren kişide evlilik isteği azalacaktır ve evlilik olayı gerçekleşse bile ilişki esnasında duyulan zevk aşırı derecede zayıflayacaktır

2-) Bunu gerçekleştiren bir kişi kendi dünyasında hayaller kurduğu ve gerçekleştirdiği için;bunu fiili olarak gerçekleştirebileceği zaman, mastürbasyon yaparken aldığı zevk kadar zevk alamayacaktır ve buda zamanla eşler arasında huzursuzluğa sebebiyet veecektir.

3-) Mastürbasyon yapan kişide zamanla zayıflama ve vücudunda sivilceler meydana gelecektir.

4-) İstimna (masturbasyon) erken boşalmaya yol açacağı gibi bu durum eşinle aranda bazı problemlerin doğmasına ve aile huzurunun bozulmasına sebebiyet verecektir.Bunları aslında çoğaltabiliriz.

Mastürbasyon Hafıza zayıflığı,unutkanlık, kendini halsiz hissetme,görme vb

5-) İstimna (masturbasyon)dan sonra vucüt bir nevi gevşer ve bunun akabinde de bir nevi pişmanlık duygusu vurduğu da olur ki eninde sonunda buda seni ruhsal bir çöküntüye götürecektir.

6-) Bunun aşırı derecede olması ve bir alışkanlık haline gelmesi kişinin üreme bölgesinde ve organında tahrişe sebebiyet verecektir ve kişinin cinsel yaşamını olumsuz yönde etkileyecektir.

7-) Bu işi araştıran uzmanlar ve ilim adamları istimnanın sürekli yapılması sonucu ve bu fiilin sonucunda meydana gelen yorgunluk sebebiyle sinir sistemlerinde olumsuz oluşumların oluşabileceğini bildirmişlerdir ki bunlardan bazılar;

Aşırı sinir,ellerde, kollarda ve bacaklarda titreme (her ne kadar ilk etapta böyle bir şey olmayacak olmasa da zamana bağlı olarak kendisini gösterecektir)

8-) Peygamber Efendimiz (s.a.v):El ile tatmin olan için lanetlenmiştir tabirini kullanmıştır.Bu durumda Allah Resulü)s.a.v^’in lanetine maruz kalacaksınız.

9-) Bu fiili gerçekleştirirken eğer birde başkalarının resmini canlandırıp,bu hareketi gerçekleştirecek olursan bu daha büyük bir felakettir. Çünkü birincisi;Sen sana ait olmayan ve namahrem olan birisini canlandırıp öyle hareket ediyorsun,ikincisi başkasının malını kendince kendi zimetine geçirip kul hakkına giriyorsun ki buda büyük günahlardandır.Allah Teala cümlemizi böyle bir gafletin içine düşmekten korusun.

10-) Vücudunu gereksiz yere yoruyor ve gücünü-kuvvetini Allah rızasını gözeterek değil,kendi zevkin için harcadığın için yinede bir nevi sorumlusun ve suçlusun

11-) Hepsini geçtik bir anlık zevk için hem dünyana hem ahiretine zarar veriyorsun.Bunun zararını yine sen göreceksin.