Mastürbasyon Yapmaya İten Başlıca Sebepler Nelerdir?

Mastürbasyon Yapmaya İten Sebepler1-) Bu arkadaşlarından ve arkadaş çevresinden duyduğu merak sonucu yapıp,öğrendiği bir çirkin davranış sebebidir.

2-) Görmüş oldukları çıplak kadın-erkek resimleri,pornogranif sesli,yazılı ve görsel medyanın geliştirdiği eğlence adı altındaki en zararsız görünen programlardan tutunda en tepedekine kadar olan yayınlar.

3-) Görmüş olduğu,dokunduğu,tuttuğu bir bayanın bir zaman sonra da şeytanın fısıldaması sonucu kafasında yer edip,bu kişiyi hayal ederek bu eylemi gerçekleştirmesi.İşte bu yüzden nikahınıza düşen ve yabancı kadınlara el vermeyin,dokunmayın buyrulmaktadır.

4-) Yine aynı şekilde arkadaşları arasında yapılan argo konuşmalar,kişiyi mastürbasyon yapmaya iten sebeplerdendir.

5-) Yukarıda da belirtildiği üzere;kişinin bekar olması ve cinsi münasebet eksikliği de kişiyi mastürbasyon yapmaya iten sebeplerdendir.

6-) Yine aynı şekilde yukarıda belirtildiği üzere;kişinin aşırı derecede şehvetine düşkün olması kişiyi mastürbasyon yapmaya iten sebeplerdendir.İşte bu yüzdendir ki Peygamberimiz (s.a.v):Evlenmeye gücü yeten evlensin.Çünkü bu gözü harama bakmaktan korur. Yani aşırı derecede şehvetine düşkün olan birisi el ile tatmin oluncaya kadar gider helali ile helal yoldan birleşir.

7-) Kişinin tenasul uzvuyla oynaması,oynaşması. Kaldı ki böyle bir durumda testesteron hormonu harekete geçeceği içindir ki;kişide cinsel birleşme arzusu doğacağından dolayıdır ki;bunu gerçekleştirebilecek bir eşi yoksa ve bekarsa bu fiili eli ile tatmin olarak gerekleştirecektir.Ve şunuda unutmayın ki Zat’ın birinin dediği gibi:

Erkeklik uzvu harekete geçince aklın üçte ikisi gider.