Herşey O Kadar Kötü Olamaz

Hayatımın en zor dönemlerinden biriydi,iflas etmiştim.Elimdeki gayrimenkulleri, borçlarımı ödemek için tek tek elimden çıkarıyordum. Yaşama ve çalışma sevgimi iyice yitirmiş,kendimi sigara ve alkolle AVUTUR hale gelmiştim. Sağlığım günden güne bozuluyordu.Böyle bir günde ellerim cebimde bir caddede karşıdan karşıya geçerken,belden aşağısı olmayan bir adamı bir kay kay üzerinde karşıya geçerken gördüm.Yaya kaldırımına çıkabilmesi için benden yardım istedi ve ona yardım ettikten sonra bana ‘teşekkür ederim,ne güzel bir hava değil mi ? Üzüntülüsünüz,ama her şey o kadar kötü olamaz‘ dedi.

Birden düşündüm.Bu adam bu haliyle mutluluğu yakalamış,yaşama bu kadar bağlanmıştı.Peki ya ben ? Bana ne olmuştu ? Evet iflas etmiştim ama dünyada ilk iflas eden ben miydim? Dünyanın sonu değildi ya!

Hemen bankaya gittim bir miktar para aldıktan sonra,cesur ve sağlıklı kararlar alarak bir müddet sonra eski maddi gücüme kavuştum.

Şimdi düşünüyorum; İnsanın bu şekilde değişimler yaşaması için ille de benim karşılaştığım gibi bir olayla mı karşılaşması gerekiyor?

Gerçekten insanların konuşmalarının diğer insanlar üzerinde olumlu veya olumsuz o kadar çok etkisi var ki,dünya tarihi bu tip binlerce olayın kanıtlarıyla doludur.Bu yüzden insanların gelişmelerini sağlayacak,onları motive edecek olan,onlarla ilgili gerçekleri kendilerine söyleme de cömert olmamız gerekiyor.

Matematik alanında Nobel ödülü alan bir bilim adamına öğrencileri soruyor;

Hocam niçin siz seçildiniz ? Başarınızı kime borçlusunuz ? Bilim adamı cevap veriyor ;

  • Anneme borçluyum.Çünkü herkesin annesi akşam çocukları eve dönünce onlara;Bu gün öğretmenin sana soru sordu mu ?’ diye sorarken, benim annem ben okuldan dönünce bana şöyle sorardı;

Evladım,bu gün öğretmenine güzel bir soru sordun mu?

Okuduğunuz Makaleyi Paylaşmak İster Misiniz?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.