Göz Zinası

Göz Zinasından Çok Zevk Mi Alıyorsun? O Zaman OkuHakkında bilgin bulunmayan şeyin ardına düşme. Çünkü kulak, göz ve gönül, bunların hepsi ondan sorumludur. (İsra 36)

Siz baktığınız zaman gözlerinizi Hazret-i Allah’ın haram kıldığı şeylerle oyalamayın. Aksi halde kalpteki yaşantınız çıkmaza düşer.

Allahu nurussemavati vel ard” –Allah göklerde ve yerde nurdur.

Bizlere ve sizlere vermiş olduğu göz de nurdur. Yazıklar olsun o insana ki, Allah’ın vermiş olduğu nur olan gözü nisa taifesine, belden aşağıya, o idrar gelen pisliğe heba ederler.

Sizler bir şey yapacağınız zaman önce düşünün, dengeler kurun öyle yapın. Birisine hain baktığında, birisinin namusuna hain baktığın bir müddetçe eğer bakarsan kendi ananı, ablanı karşına göz önüne getir. Evliysen de kendi namusuna yapanda senin hoşuna giderse sende ona yap.

Senin nefsinde sana çok ızdırab veren bir şeyi başkasına nasıl layık görürsün. Simdi buna dikkat etmeden bize arkadaşlık edemezsiniz. Bizden bir şey anlayamazsınız. Ne zaman ki bu dediklerime sahip olursunuz, çünkü bunu niye söylüyorum biliyor musunuz? Bizimkiler hep genç nesildir.

Bizim gibi geçmiş çağ, sönmüş bağ gibilerden değildir. Burada bizim yaşımızda hiçbir kimse yoktur. İste ona nazaran buna çok dikkat etmek lazım ki sizin gönlünüze akan çeşmeler orayı çürütmesin, zehirlemesin, orayı melanete uğratmasın. Yani kalbinizi temiz tutun.

Zaten kalbi lekeleyen kafadan bakan gözdür, kulaktan duyulandır, ağızdan konuşulandır. Bunlardır kalbi çıkmaza sokan. Yemişse haram lokma, konuşmuşsa yalan, küfür etmişse Allah muhafaza eyleye. Sen bunları temiz tuttun mu “Allahu nurussemavatı vel ard, Allah göklerde ve yerlerde nurdur”, senin lisanında, dilinde o oldu mu, senin kalbine de o nur ala nur tecelliyeti projektör gibi tutar. Eğer o kalbe Allah nazar etmişse, orayı melanete düşürmez, ağızdan çıkan kelam 6666 Ayet-i Kerime’den başka konuşturmaz.

Şimdi bizim genç neslin dikkat edeceği tehlikeli iki nokta var. Baktığınız zaman gözlerinize ihanet etmeyin, o nurdur. İçinizdekini Allah sizden iyi bilir.
Siz ne tarafa gizlenseniz Allah’ın bakışından kendinizi kurtaramazsınız. Allah her şeyden haberdardır.Kaynak= Turan Yazılım / Mürşit 5 / Tasavvuf / Sırr-ı A’zamn / C:3

Okuduğunuz Makaleyi Paylaşmak İster Misiniz?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.