Faydasız Dua

Herkes tarafından çok sevilen bir adam vardı.Fakat kader ve dua anlayışı biraz farklıydı.Bir gün yaşadığı kasabada sel felaketi yaşandı. Herkes kasabayı terk etmeye başladı.Ama bu adam yerinden kımıldamıyordu.Sonunda en yakın komşusu arabasını onun evine çekerek kendisine seslendi ‘Haydi arabaya atla! Kasabada kimse kalmadı.Barajın kapakları patladı,büyük bir sel geliyor’.

Adam;’Sen git.Allah beni kurtarır‘ dedi.Sonra sular artmaya başladı.Yardıma gelen bir kayığı ve onun ardından gelen tekneyi; !Allah beni kurtarır‘ diyerek geri çevirdi.Sular o kadar artmıştı ki sonunda evin bacasına çıktı.Kendisini kurtarmaya gelen helikopteri de aynı gerekçeyle uzaklaştırdıktan sonra boğularak öldü.

Öldükten sonra Allah huzuruna çıkarılınca,yaratıcıya intizar etti;”Allah’ım sana güvenmiştim.Niçin benim dualarımı kabul edip beni kurtarmadın ?”.Yüce Allah kendisine şöyle seslendi;

“Denedim hem de çok denedim.Önce sana arabasıyla komşunu gönderdim.Sonra bir kayık,ardından bir tekne ve son olarak bir helikopter gönderdim.ama sen hiçbirini kabul etmedin.

Yüce yaratıcıya Allah’a dua etmeyi unutmayın,ama dua ederken de mücadelende de vazgeçmeyin. Hz Ömer (r.a)’in deyimiyle;Gökten altın ve gümüş yağmayacağını bilmektesiniz.

Okuduğunuz Makaleyi Paylaşmak İster Misiniz?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.