Kuran Yurdu

Erdoğan Analizi

  Benim ne Erdoğan’dan,ne Kılıçdaroğlu’ndan,ne Bahçeli’den nede başka bir siyasi mensubu kişiden ne alacağım,ne vereceğim,ne dostluğum ne de düşmanlığım var.Bu itibarla şahsım olarak hepsine aynı mesafedeyim ve hiçbiriyle ne hasımlığım nede hısımlığım mevcuttur. Ancak öyle durumlar ve olaylar gerçekleşiyor ki;bu olaylara at gözü ile baktığın zaman ve gösterilenler ve işittirilenlere adapte olduğun zaman gerçeği fark edemeiyorsun ve kendi gözünle gördüğün olayları idrak edemiyorsun ve anlayamıyorsun

  Bir kişi ye sorsan ki düşmanınla savaş halindesin ve bu durumda düşmanının güçlenmesini,kuvvetlenmesini,kendi imkanlarını kullanarak ve bir başkasından yardım almadan kendi gücüyle ve çabasıyla sana karşı koymasını ve seni mağlup etmesini ister misin? Bu soruya akıllı bir insanın vereceği bir cevap tabi ki de hayır oalcaktır.Çünkü hiç kimse düşmanının kuvvetlenmesini ve güçlenmesini istemez.Aksine düşmanını mağlup edebilmesi için daha da zayıf düşüp güçsüz ve kuvvetsiz kalmasını ister ve bunu da dört gözle bekler ki en ufak bir açığında bundan istifade ederek saldırır.

  Bu iş sadece fetvayla vaazla olacak iş değil.Dini tebliğ etmek güzel birşeydir ama millet aya giderken senin karada yürürken bırak yürümeyi emeklemen ne kadar büyük bir ahmaklıksa ;işi sadece Fetvaya vaaza sarfedip de Allah’ın verdiği aklı kullanmayarak başkalarının artığını yada icat ettiği ürünleri içerisine virüs konulmuş halde kullanman da bir o kadar büyük ahmaklıktır.

  Başkası aklını kullanarak teknolojiye ayak uyduruyor,gelişiyor,teknolojik ve milli savunma olsun,sanayileşme bakımından olsun gelişiyor ama bizimkiler sadece yerinden kalkmayarak harekete geçmeyerek işi Allah’a havale ediyor.Evet Allah zaten söz vermiş:Siz Allah’a yardımcı olursanız Allah’da size yardımcı olur şeklinde buyurmuş; O zaman sadece bir mesele üzerinden insanları baş üstünde tutmak ve dini kullanarak insanları sömürmek ve kendi safına çekmekte bir o kadar yanlıştır.

  Hedef aslında AKP değil hedef Erdoğan’dır.Çünkü 17-25 Aralık operasyonu,Kobani olayları,taksim olayları hepsi Erdoğan’ı yıpratmak ve AKP iktidarını düşürmekti.Evet tüm bunlara rağmen 7 Haziran seçimlerinden AKP yine % 40 küsürlerde oy almasına rağmen tek başına hükümet kuramadı.Ancak yine de yaptıkları darbe girişimleri milletin Erdoğan’a karşı olan güvenini zedeleyemedi.

  Bunu gören üst akıllar bu sefer de PKK piyonunu piyasaya sürerek Erdoğan tek başına iktidar olamadığı için terörü kullandı.Bugüne kadar terör yoktu da neden 7 Haziran seçimlerinden sonra terör olayları patladı.Bu ve buna benzer haberler yayarak insanlar üzerinde bir çeşit algı operasyonu kurmaya ve insanların Erdoğan’a karşı olan güvenini zedelemek ve yıpratmak için ortaya sürülmüş bir çeşit siyasi oyundan başka bir şey değildir.Darbe girişimlerinde yapamadıklarını ve hedeflerine ulaşamadıkları amaçlarına bu şekilde ulaşmaya çalışıyorlar ama Allah’ın izniyle bu millet bundan da yüzünün akıyla çıkacaktır.

  Evet yukarıda zikretmiştik.Hiç kimse düşmanının güçlenmesini kuvvetlenmesini istemez.Fethullah Gülen o kadar vaaz verdi,fetva verdi de ne değişti gerçekten.3 doğrunun arasına bir yanlış sokuşturdu insanları öyle kendine bağladı ki insanlar Allah’tan çok ona bağlandılar ona kul oldular ve olmayada devam ediyorlar.Neyse konumuza dönecek olursak eğer;

  Erdoğan gerçekten bu ülkenin düşmanıysa ve bu ülkeyi sevmiyorsa;

  2001 krizini hepiniz çok iyi biliyorsunuz.Millet ne yiyecek bir ekmek nede çalışacak bir iş bulamıyordu doğru düzgün.Peki ya şimdi ?

  Neden halkın rahatı ve refahı için sürekli gelişime ayak uyduruyor ve memlekete katkıda bulunuyor.Marmaray,Yavuz Sultan Selim ,Ayrılmış Yollar vb diğerleri

  Madem ülkenin düşmanıdır neden Milli savunmaya bu kadar önem veriyorda kendi silahını,kendi tankını,kendi helikopterini,kendi insansız hava uçağını kendisi üretiyor.Madem dediğiniz gibi o zaman dış ülkere bağımlı kalırız onların artığı ile geçiniriz sizin dediğiniz gibi olsa ama değil.

  Madem ülkenin düşmanı neden F-16 ‘lardaki yazılımlara format çektirerek yerli yazılım yazdırdı ve şifreleri sadece Türkiye de mevcut.Önceden ne idi biliyormusunuz? Önceki yazılımda Nato’ya bağlı ülkelere ait uçaklara ateş etmek istesen bile ateşleme sistemi çalışmıyordu.Bu durumda bir savaş anında zaten direk elin kolun bağlandığı için yenik duruma düşüyordun.Aklını kullanmadığın sürece sen o kadar deki Allah bize yeter diye.Allah’ın sana yetmesi için Allah’ın sana bahşetmiş olduğu nimetleri yani akıl nimetini kullanacaksın ki Allah seninle olsun.Aksine Allah değil şeytan seninle olur

  Tüm bunlara rağmen gerçekten Erdoğan’a hain derken,düşman gözüyle bakarken hiç utanmıyor musun? Bir insana aşırı hased ederseniz,bu hasediniz sizin gözlerinizi kör kulaklarınızı sağır eder ve gerçekleri idrak edemez anlayamaz iyiyi kötüden ayırt edemez duruma getirir.Bu sefer de ne olur biliyormusunuz? Ama bilerek ama bilmeyerek zulme rıza gösterdiğin için senin değil de başkalarının işlediği günahın vebalini yükleneceksin.

  Bu kadar anlattım.Bu saatten sonra oyunu ister AKP’ye isterseniz de sabah dediği akşam tutmayan CHP’ye ya da PKK sempatizanı olan HDP’ye verin.Ama nasıl ki aldığınız verdiğiniz nefesin hesabını vereceksiniz,aynı şekilde de verdiğiniz oyun hesabını vereceksiniz ve bundan hesaba çekileceksiniz.

  ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET,KALANLARINA,SEVDİKLERİNE VE SEVENLERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM  (Önceki yıllara dair kaleme alınmış bir yazıdır)

  Okuduğunuz Makaleyi Paylaşmak İster Misiniz?
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.