Dinen Doğum Sonrası Cinsel İlişkinin Hükmü

Doğum Sonrası Cinsel İlişkiye GirmekOrgazma varmayan kadınların çoğu ilk doğumdan sonra cinsel soğukluktan kurtulabilir. Bu, genellikle psikolojik nedenlere dayanır: Kadın artık bir takım cinsel engellerin ortadan kalktığını hisseder ve kadın olarak yerini sağlamlaştırmıştır.

Çocuk sayesinde mutluluk kazanmıştır. Kocasına olan sevgisini derinleştirir ve doğum sınavını başarıyla verdiği için utangaçlık ve çekingenliğinden çok şey kaybetmiş, kocasına karşı daha serbesttir.

Vajina genişlediği halde ilk doğumdan sonra kadın cinsel yaşamında daha fazla tatmin olur. Fakat bu çocukla beraber kocasına karşı görevlerini unutmayan kadınlar için geçerlidir.

Bazı kadınlar, çocutdan sonra kocalarına karşı olan görevlerini ya bütünüyle veya kısmi olarak unuturlar. Belki de gücünden fazlasını yeni doğmuş bebeğe harcar ki sonunda bitkin düşer. Bu bitkinlik de kadının arzularını oldukça azaltır.

Kadın yatar yatmaz dinlenmeyi ve uyumayı ister. Bu da erkeği karısından soğutabilir. Bu konuda kadınlar hassasiyeti bir tarafa bırakmalı, annelik görevi ile beraber kadınlık görevlerini yürütmeyi bilmelidir. Aksi takdirde kocasının yerinde isteklerine cevap vermeyen bir kadın, günah kazanmaktan başka bir şey kazanmış olamaz. Çünkü hastalık halleri dışında kocasının cinsel isteğine cevap vermeyen kadına, kocası kendisine küs kaldığı sürece Allah ve melekler lanet ederler.

Doğumdan sonra birleşme ne zaman olmalıdır?

Doğumdan sonra bir buçuk ay birleşmemek gerekir. Dinimizin 40 gün ya da daha fazla süren lohusalık müddetince birleşmeyi yasak kılmasının bir hikmeti de budur.

Gebelik ve doğum sırasında kadının üreme organları derin değişikliklere uğrarlar. Bunların eski durumlarına dönebilmeleri için beş altı hafta gereklidir, işte normal duruma dönmeyi aksatmamak için, bu süre içinde birleşmede bulunmamak doğru olur.

Doğumdan sonraki ilk birleşmede erkek, eşine zifaf gecesindeki gibi şefkatli davranmalıdır.

Yaş Dönümünün Cinsel İstekler Üzerinde Etkisi Var mıdır

Bazı kadınlarda yaş dönümü (âdet kesilmesi) devresi ile birlikte cinsel isteklerde ve duygularda artış görülür. Bir çok durumlarda bunun nedeni, vajina ve rahimde büzülme durumudur. Bazı durumlarda ise dış üreme organlarındaki bir iltihaplanmadan ileri gelir. Cinsel istekleri zaten yüksek olan şehvetli kadınlarda ise bu artış, cinsel hayatın sonuna gelme korkusundan ya da gebelikten kurtulmanın verdiği ferahlanmadan ileri gelir.Kaynak= Turan Yazılım – Mürşit 5 – İlmihal – Evlilik Hayatı Ve Mahremiyetleri

Okuduğunuz Makaleyi Paylaşmak İster Misiniz?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.