Kuran Yurdu

Darul Harp Ne Demektir

  Darulharp Nedir,Darulharp Neye Denir,Darulharp Olması İçin Hangi Durumların Meydana Gelmesi Gerekir  “La ilahe illallah Muhammeden Resûlullah” denilen bir devletin içinde 67 Vilayet, 500 küsur kaza, 1000 küsur nahiye, 38000 köy bunların hepsinde günde (5) defa ezan-ı Muhammediye semaları deliyor. Ezan-ı Muhammediye dengesini kaybetmemiş ve aynı zamanda bir anahtarı çevirerek istediğin şekilde evinde yatmaya, serbestçe istediğin gibi yatıyorsun.

  Darul harp denmesi için, bir devlet savaş hâlinde dengesini kaybedip, bütün çevre birlikte düşman bozguna uğratırsa o zaman millet evini, yuvasını terk ederek, çoluk çocuğunu bırakarak, umumi olarak can kurtarma derdine düşüp, kaçma hâlinde işte be zalim, be zavallı darul harp buna derler, darul harp budur.

  Bunun dışındaki olan bir nesne, zati şeytan birinin aklını almasa imanını alamaz. Allah muhafaza eylesin. Akıllı olun. Müslüman olan ayık olacak. Öyle kandırmalara aldanmayacak. Hak ile Allah’a inananlara Türkiye İslam’dır. İnan ki darul İslam’dır. Ama müslümanlara. Diğerlerine ne diyelim. Allah akıl versin.

  Kızarak yapılan iş amaca kavuşturmaz. İnsanların kızması nefisten, sükûnet Hakk’tandır.

  Türk Milleti çok zayıf olduğu bir zamanda bile bütün düşmanlara galip gelmiştir.

  Türk Milleti sıkıştığında kör arabayla (öküz arabası/kağnı) tavşanı hem avlar, hem yakalar.

  Türk Milleti’nin her şeyi yeterlidir.

  Türkiye 70 yıldır savaş görmemiştir. Kiminle savaşırsa zehirli kaya yılanı gibi zehirini bir akıtır ve o düşmanın anasını ağlatır.

  Aklınıza bir şey gelmesin, bu cümleler sizlerin ve bizlerin, bilcümle bu Cennet Vatanı bir vücut etmek için konuşulmuştur. Buna engel olan yukarıdaki konuştuğumuz cümleler tam onun kaynağıdır ve kendisidir. Başta bizler, sonra da sizler böyle bir yaramazlığa ne cevap verebilirsiniz? Karşımızdaki ve içimizdeki, milletimizdeki ve Devletimizdeki ve askeri birliklerimizdeki birlik ve beraberliğe engel olan yukarıdaki konuşulan uyarının bizlere ve sizlere birlik ve beraberliğe bir vücut olmaya ne zararı var. Şurada anlaşılıyor ki hiçbir zararı yok, menfaatten başka.

  Biz Allah’tan hakiki Müslümanlara fırsat vermesini istiyoruz.

  Bizde böyle ortalıkta gezip de sizi aldatmak veyahut da kandırmak, menfaatimiz için bir niyetimiz varsa aynı şekilde adamız. Aklınıza başka bir şey gelmesin. Biz bunu fazla konuşmuyoruz. Herkesin kendi adaleti, kendi hayati yaşantısı.

  Bu Devlete daima dua edin. Bu Devlet dinsiz değil, ancak %80 şuursuzdur. Allah bu vatanın iradesini ehline nasip etsin (amin).

  Devletin malvarlığını yiyip bitirdiler, şimdi sıra milletin malvarlığına geldi.

  Haksızlık ile fuhuş bu Cennet Vatanı yıkmadıktan sonra, başka hiçbir şey yıkamaz. Bu millet zevki gördükçe azıyor. Rahatı görüp de Allah ve Resûlü’ne bağlanan yok. Allah cennet vatanımızı pis ayaklara çiğnetmesin. Dedelerimiz geçmişte ne zorluklarla bu Cennet Vatanı ele geçirmişler.

  Hasmın karınca bile olsa ayağını denk al. Düşmanın karşısında ne imkânlarla yenmek mümkün ise onlara çalış.

  Hazret-i Allah Ümmet-i Muhammed’i, içinde de Cennet Vatanımızı Peygamberimize bağışlasın.

  İmam-ı Azam’a bağlılık konusunda: Türkiye’de olduğu gibi dünyanın hiçbir yerinde yok. Ama Türkiye niye düzelmiyor? Gösteriş var ya!

  Başkalarını küçük görme var ya! Enaniyet, kibir, gurur var ya!

  İnsanları idare etmek zordur. Dost oldun mu düşman olma.

  Akraba oldun mu akrep olma, hısım oldun mu hasım olma.

  Ankebut Sûresi 41. Ayet-i Kerimesi

  Bismillahirrahmanirrahim

  Allah’tan başka dostlar edinenlerin durumu, örümceğin durumu gibidir. Örümcek bir yuva edinir; halbuki yuvaların en çürüğü şüphesiz örümcek yuvasıdır. Keşke bilselerdi!

  2018 Model en Güzel Ve En Seçkin Sözler İçin Tıklayınız

  Ehl-i İbare Ve İçeriği İçin Tıklayınız  Kaynak= Turan Yazılım / Mürşit 5 / Tasavvuf / Sırr-ı A’zam / C:1

  Okuduğunuz Makaleyi Paylaşmak İster Misiniz?
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.