Cinsel İlişkiye Öncesi Yapılması Gerekenler

Cinsel İlişkiden Önce Bilinmesi Ve Yapılması GerekenlerKarısıyla yatmak isteğini duyan bir erkek önce meşru olan güzel söz ve hareketlerle karısını hazırlamalıdır. Sonra da kendi işini bitirir bitirmez kalkmamalı ve karısının da tatmin olmasını ve zevk duymasını sağlamalıdır. Zira kadının bedeni daha geç hislenir ancak duygu itibarıyla erkekten daha fazladır.

Kocasının okşamasından bütün bedeni zevk alır. Bazı câhil erkekler vardır ki kadınların daha geç tatmin olduklarını bilmediklerinden kadınları tatmin etmez ya da tatmin edemezler.Kadın da böyle bir birleşmeden zevk duymaz. Erkek gâyet soğukkanlı ve sabırlı olmalı işi aceleye getirmemelidir.

Peygamberimiz (S.A.S) buyuruyor ki:«Zevcenizle münasebette bulunduğunuzda kendiniz hoşlandığınız kadar zevcenizin (cinsî) ihtiyacını da gidermeden ondan ayrılmayın.(1) »

Resûlullah, yatağına yatan erkekleri, âileleriyle şakalaşıp oynaşmadan münâsebette bulunmalarını nehyetmiştir.

Peygamberimiz (S.A.S) buyuruyor ki;«İnsanın, yayı ile ok atması, atına idman yaptırması ve zevcesiyle oynaşmasının dışında kalan bütün oyunlar boştur. Bunlar haktandır ve doğrudur.(2) »

Peygamberimiz (S.A.S) buyuruyor ki:«Üç şey vardır ki bunlar, erkeğin acizliğini gösterir:

a) Sevdiği kimseyi görür, fakat adını bilemez.

b) Müslüman kardeşinin ikramını reddederse.

c) Öpmeden oynaşmadan karısıyla münâsebette bulunur da kendi işi biter bitmez, (hemen kalkar) hanımının işinin bitmesini (tatmin olmasını) beklemez.(3) »

Erkek münâsebetten evvel kadının tam anlamıyla tahrik olup zevk almasına kadar kendisini tutmalı, kadınla sevişmeli, ve onu da aldığı zevke ortak etmelidir.

Böylece her iki tarafın zevkleri birbirine yakın zamanlarda hattâ aynı anda tatmin olur. Kadın kocasının kendisini sevmesine ve kendisiyle ilgilenmesine ve yakınlık göstermesine göre daha çabuk tahrik olur ve bu yakınlıktan duyduğu zevk bütün benliğini kaplar.

Erkekle kadın arasındaki sevişme ne derece uzarsa kadının duyacağı aşk ve zevk o derece güzel olur. Bunun için de sevişmenin daha çok uzamasını ister. Hele erkeğin kadının hassas yerlerini sevmesi onun tam anlamıyla doyuma ulaştırır. Koca karısının şehvetini tahrik edecek yer ve noktaları çok iyi bilmelidir.

Nota bilmeyen birine en güzel müzik âletini verseniz onu çalabilir mi? Tabiî ki çalamaz. Kadın da öyledir. Kadın, kendini sevmeyen ve tahrik edemeyen erkeğin yakınlığından bir zevk almadığı gibi erkeğe de bir zevk veremez. Kadının kendisi tatmin etmesini bekleyen erkek bilmelidir ki, ilk tatmin etme görevi kendinindir. Bu türlü oyunlarda erkek kadına ne verebilirse onun karşılığını alır. Bu zevki anlayabilmek birleşmeye ve yakınlaşmaya bambaşka bir yenilik ve zevk verir.

Erkek karısıyla istediği zaman cinsî münâsebette bulunabilir. Buna kimse bir şey diyemez. Ancak fazla boşalmaların erkeği güçsüz, halsiz kılacağı göz önüne alınırsa, en doğru olanının kuvvetli arzu duyulduğunda ilişki yapılmasıdır.

Ashâbdan Cabir b. Abdullah (r. anh) anlatıyor:

«Resûlullah (S.A.V.) bir kadın gördü. Sonra da kalktı eşlerinden Zeyneb (r. anha)’nın yanına girdi ve cinsî münâsebette bulundu. Daha sonra da ashabın yanına döndü ve şöyle öğütte bulundu:

– Kadın (erkeklere yöneldiğinde) şeytan görünümünde yönelir. Sizden biriniz bir kadın görür de onu beğenirse, eşine gelsin (ve cinsel münâsebette bulunsun) çünkü beğendiği kadında bulunanın aynısı kendi eşinde de vardır.»

Kuvvetli arzu duyulduğu zaman cinsî münâsebete teşvik buyurulması, günâha sarılmaması içindir. Bunun için, hadisde dikkat edilecek olunursa, zaman ayırımı yapılmamıştır.

Seks-Cinsel İlişki Öncesi Nasıl Dua Edilmelidir

Cinsel İlişki Öncesi Ne Yapmalıyız,Nasıl Bir Manevi Atmosfer İçine Girmeliyiz Ve Ne Şekilde Dua EdilmelidirKaynak= Turan Yazılım – Mürşit 5 – Evlilik Hayatı Ve Mahremiyetleri

(1) Feyzül-Kadir, c: 1, s: 325. — (2) Et-Tac, c: 2. s: 309. — (3) Levamiu’l-Ukul. c: 4, s: 627. —

Okuduğunuz Makaleyi Paylaşmak İster Misiniz?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.