Kuran Yurdu

Bugün Aşkım Dediği Kişiye Yarın Lanet Okuyor Peki Günümüz Aşkları Evlilikleri Neden Bu Kadar Kısa Sürüyor?

  Erkek-kadın ilişkilerinde beraberliği güçlü kılan nedir hiç düşündünüz mü?

  Sevgi mi?

  Aşk mı?

  Peki sevgi ve aşksa beraberlikler neden bu kadar çabuk bitmekte ve yıpranmaktadır?

  O muhteşem aşk dedikleri aşk nereye kaybolmakta?

  Günümüzde insanlar aşk yaşamayı seviyorum düşüncesi altında bir o dala bir bu dala konmakta.İki günde biten duygularına da ne yazık ki aşk adını koymaktalar.Peki aşk dedikleri sevgi kavramı bu kadar basit mi? Bu kadar basit olsaydı,her özel varlığa veya kavrama duyduğumuz duygunun adını aynı kelimeler ile adlandırır mıydık?

  O özel değerler ki,onlara olan duygularımızı anlatırken Yaradan aşkı,evlat sevgisi,meslek aşkı,okuma aşkı,doğa sevgisi gibi deyimleri kullanırız.

  Sevginin anlamını bilmeyenlerden seni seviyorum sözcüğünü duymak ne kadar anlamlıdır sizce? Bu sözcüğü gerçek anlamı ile kaç kişi kullanıyor acaba günümüzde?

  Sevgi omuz omuza mücadele vermekse,iyi ya da kötü her şeyi birlikte paylaşmaksa ne çabuk vazgeçiyor insanlar birbirlerinden!

  Dostlar için kötü gün dostu deyimi kullanırken,acaba sevgili içinde kötü gün sevgilisi deyimini mi kullansak?

  Çevremdeki evliliklere bakıyorum da ne kadar boşanma haberi alıyorum.Üstelik bunların bazıları uzun yıllar boyunca evli olanlar.Bu kadar zamandan sonra boşanmaların altında yatan nedenler gerçekten basit nedenler değil.

  Kısa sürede boşanmayı yaşayan çiftler ise ne yazık ki,biz birbirimize deli gibi aşığız diyerek evlenip ayrılanlar

  Sorun nedir dediğimizde aldığımız cevap hep aynı :

  Şiddetli geçimsizlik

  Peki nereye gitti o güzel aşkınız.Nikahla birlikte birbirinizi kaybetme korkunuzu mu yitirdiniz.Yoksa maddi egemenliği elinde olan iki insanın birbirine müdana etmemesi gibi problemler mi yaşadınız?

  Yoksa,çoğunuzun görmezlikten geldiği,bir an için aklınızdan çıkan saygı yüzünden mi bu yaşananlar

  Başkalarına karşı düşünceli ve anlayışlı tutumlar sergileyerek çevremizdeki  insanlar için örnek insan olmaya çalışırız.Bizim için değerli olan sevdiklerimiz için ne yazık ki aynı özeni göstermeden,hareketlerimizin sonucu nereye varır kaygısını yaşamaz,onlara karşı düşünmeden konuşarak,saygının hiçe sayıldığı ortamlar oluştururuz.Ardından da seni seviyorum sözcüğü ile gönüllerini almaya çalışırız.Peki nereye kadar alabiliriz gönüllerini!

  Her kırılma,her ilgisizlik unutulur mu bir basit sözcük yardımıyla!  Kaynak : Betül Erdoğan / Kalbin Mutluluk Rehberi / bkz: 20

  Okuduğunuz Makaleyi Paylaşmak İster Misiniz?
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.