Acının İlacı

Tek oğlunu kaybeden üzüntü içindeki çinli kadın bir din adamına gider ve hangi duaları etsem,hangi büyüler,sihirleri yapsam oğlumu bana geri getirir ? diye sorar.

Ona bir kaç teselli sözü söyleyip,geri yollamak yerine,din adamı,”Bana asla acı tatmamış bir evden, bir hardal tohumu getir.

Onu,senin yaşamından acıyı yok etmek için kullanacağım” der.

Kadın hemen bu büyülü tohumu aramaya başlar.Çok güzel,kocaman bir evin önüne gelir ve kapıyı çalar.”Asla acı yaşamamış bir ev arıyorum.burası öyle bir yer mi ?.Bu benim için çok önemli diye sorar.

Onu içeri aldılar ve “Sen yanlış yerdesin” diye söze başlarlar.Daha sonra son günlerde başlarından geçen tüm tradejik olayları anlatmaya koyulurlar.

Kadın kendi kendine düşünür.”Bunlar benden daha acılı,bunlara birinin yardımcı olması gerekir.”

Ve orada kalıp onlara yardımcı olmaya karar verir.Daha sonra başka evler aramayı sürdürür,acısı olmayan.Ama nereye gitse,her birinden acı dolu bin bir hikaye duyar.

Ancak insanların acılarını azaltabilme işine kendini öyle kaptırır ki,neredeyse oğlunun acısını ve onu unutturacak olan hardal tohumunu aramayı unutur.Böylece yavaş yavaş acı onun yaşamından çıkar gider.(Brian Cavanaugh)

Okuduğunuz Makaleyi Paylaşmak İster Misiniz?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.