20 Kuruşa İslam’ı Satıyormuş

Londra‘da ki camiye yeni bir imam gönderilmiş.Adam şehre gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu zaman aynı şoföre rastlıyormuş.

Bir gün bilet alırken şoför 20 kuruş fazla vermiş.İmam bunu oturduğunda parasını sayınca fark etmiş. Kendi kendine düşünüyormuş.20 kuruşu geri versem mi şoföre ? Ama içinden bir ses diyormuş ki : Çok gülünç bir para ve şoförün umurunda değil.Orada şirketi çok para kazanıyor zaten…Sadece 20 kuruş onlara bir şey yapmaz.

İneceği durağa gelince imam fikrini değiştirmiş ve inmeden önce şoförün yanına gitmiş.20 kuruşu geri vermiş ve demiş ki “Paranın üstünü fazla verdiniz

Şoför gülümsemiş ve demiş ki;”Siz caminin yeni imamısınız değil mi? . Aslında uzun zamandır sizi ziyaret etmek istiyordum caminizde, İslam’ı öğrenmek için ve bilerek size fazla para verdim ki nasıl tepki vereceğinizi görmek istedim.

İnerken imam artık bacaklarını hissetmiyormuş,yere yığılacakmış,bir direğe tutunmuş ve kendine gelmeye çalışmış,gözlerinden yaşlar dökülerek demiş ki “Allah’ım az daha İslam’ı 20 kuruşa satıyordum!”…

Unutmayın ki siz belki de Müslüman olmayan insanlar için dininizi tanıtan kişilerdensiniz.bu yüzden hareketlerinize dikkat ediniz . Maalesef insanlar sizle birlikte dininizi de yargılayacaklardır.

Okuduğunuz Makaleyi Paylaşmak İster Misiniz?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.