Makale: GAZZE: İSLÂM ÜNİVERSİTESİ!

Gazze; Filistin diyarının teslim alınamayan efsane şehri! Direnişi ile dünyaya örnek şahit ve şehit nasıl olunur, yaşayarak gösteren rol model boyutunda güzel insanlar topluluğu! Büyüğüyle ve küçüğüyle, mücahidi ve müştehidiyle, aile yapısıyla, devlet yapısıyla, şahidi ve şehidiyle ve iman ile salih amel bütünlüğüyle İslâm nasıl yaşanırın örnek ve şahidi müslimler! "Selamlar olsun sizlere!"

Cennet ehli nasıl olunur yaşayarak anlatan; (Kerbela ve Ashab-ı Uhdud gibi mazlumların can yoldaşları) Sadece seyretmekle yetinen, sözde İslâm ülkeleri liderleri; size de iyi seyirler. Yine bol bol kınayın, yerinizden kımıldamayın ve ebabilleri bekleyin bakalım, ebabiller gelse ilk sizi taş yağmuruna tutardı.

Gazze İslâm Üniversitesi; bazen mezun olamayan veya hiç mezun vermeyen dünyada eşi benzeri olmayan başarı oranı çok yüksek talebeler yetiştiren bir üniversitedir.

Mezun olamayan bile cennet yolcusu minik çocuklar.

Gazze İslâm Üniversitesi talebeleri; birçok meslek erbabı, hem ibadeti tam olarak ifa etmeleri, hem de mesleğin gerçek anlamda hakkını vermeleri, akıl nimetini Kur'an üzerinden tam idrak eden ender müminler topluluğu.

Gazze açık bir hapishaneden ziyade; kanunsuz bir şekilde insan katledilen mezbehane gibi bir yerde yaşam ve ölüm bir arada. Şahitliği, gereği gibi yerine getirip şahit olan, şahitliği şehadete dönüştüren şehit ümmet.

Dünya üzerinden cennete en kestirme yoldan gidilebilen şehitler şehri Gazze'de, ölüm öldürülmüş; Rab katında diri olmayı seçen bir toplum her daim Kur'an anlamı ile dirilen ve dirilten özelliği var olan örnek nesil.

Zalimler ne kadar çok katliam yapsalar bile bir ölüp, bin dirilen ve bin dirilten özelliği vardır. Apaçık tebliğ nasıl yapılır; büyüğüyle, küçüğüyle, mücahidiyle dünyaya mesajı tam veren, merhametleriyle öne çıkan güzide talebeler.

Dünyayı zalimlikleri, ekonomik gücü, silah gücü ile insanları sindiren siyonistler bir tek Gazze'yi alamadılar. O yüzden topyekûn zalim devlet yöneticileriyle saldırmakta ve yok etmeye çalışmaktalar. Şehadeti yaşam haline getirmiş bir toplumu yok edemeyeceksiniz, yenilecek ve toptan cehenneme sürüleceksiniz!

"Gavur dediklerimiz nerdeyse imana geldi ama bizim yerli gavurlarımız imana gelmedi!" O bile nasip olmuyor, nasipsizlere. Dünya halkları uyanıyor, inşaAllah İslâm'a fevc fevc girecekler.

Ey Rabbimiz! Ey Sahibimiz! Filistin Gazze'de zalimlerin tuzaklarını ve planlarını boz ve ağır yenilgiye tarumar eyle! Mücahid kardeşlerimize şanlı zaferle yardım eyle! Görünmez ordularına destekle, direnişi başarılı eyle! Biz Müslümanların vahdetini nasip eyle! Bizlerin elleriyle o barbar insan kasapların yıkılışını nasip eyle, Ey Yüce Mevlamız!

Son değişiklik Cumartesi, 02 Aralık 2023 15:08

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.